Porady

Fakty

Birmany są łagodne, aktywne i zabawne. Są one również przyjazne dla ludzi. Grupa: Długi  włos Rozmiar: Duży Pochodzenie: Birma Kolor: Białe z brązowymi lub Szarych Punkty Zakres Waga: Mężczyzna: duży:> 12 kg. Kobieta: medium: 8-12 kg. Kolor oczu: Niebieskie, miedzi, zielony, złoto, Hazel, różnookim Oczekiwania: Długowieczność. Zakres: 9-13 lat Społecznego / Uwaga Needs: Umiarkowany Tendencja do Budka: Wysoki, Średni Coat: Długość: Długie Charakterystyka: Silky Wzór: Punkty, Mitted Mniej uczulające: Brak ogólnych potrzeb Pielęgnacja: Średnie


Wprowadzenie

Kot birmański jest jednym z najwcześniejszych odmian pół-długowłosych zostać uznane w nowoczesnym kota fantazji, i nadal jest znany w wielu krajach, jak święty kot z Birmy - nie ma połączenia w ogóle z Birmy kota, który jest zupełnie inny rasy całkowicie. Birmanie jest słowo francuskie w Birmie, jak i Francja była pierwszym krajem, do rejestracji tej rasy, birmański jest po prostu anglicised wersja słowa. Kot birmański jest bardzo popularna rasa w Wielkiej Brytanii, zawsze wśród najlepszych dziesięciu ras pod względem liczby kociąt zarejestrowanych przez Radę Prezesów Cat Fancy każdego roku.

Historia

W przeciwieństwie do większości współczesnych ras, nie ma ostatecznego udokumentowana historia początków tej starożytnej rasy, ale powszechnie uważa się, że pochodzi od białych długowłosych kotów Birmy, gdzie jest powiedziane, że żyli jako towarzyszy kapłanów w świętych świątyniach , Popularne legenda opowiada, w jaki sposób zapisywane jedną taką świątynię z błędnym ataku, a następnie zostały uznane za świętych kotów od tego czasu, kiedy to przekształcono uszczelnienie wskazał koty Kot birmański znamy dzisiaj. Inni są bardziej sceptyczni wobec tej historii, (chociaż koty bardzo podobne do współczesnych Birmans widziano w tej części Birmy przez wiele lat) i twierdzą, że najpierw były hodowane we Francji na początku XX wieku jako "projektanta "mieszaniec.

Tak czy inaczej, pierwsza udokumentowana historia tej rasy ma pokazać, że w ciąży kotka wygląda bardzo podobnie jak dzisiejszego Birmans był eksportowany do Francji w 1919 roku z Birmy, choć istnieje kilka wariacji na temat dokładnych powodów.

Wśród jej kociąt była suczka o imieniu Poupee, który został uznany za doskonały Birmański, a między 1919-1939, ich potomstwo, a także krzyżówki Krzyżował koty najbardziej przypominające użyciem Poupee w celu rozwoju rasy. Birmański raz pierwszy stwierdzono we Francji w 1925 roku, ale potem stał się niemal wymarły w czasie II wojny światowej, kiedy tylko garstka pozostała we Francji.

Po wojnie, dedykowane hodowcy uruchomiła kolejny program hodowlany, i choć było to dość skryty w pierwszym, uważa się, że zawarte outcrosses z perskiego colourpointów i Siamese, a nawet od czasu do czasu koty domowe. To właśnie w tym czasie, że po raz pierwszy pojawił niebieski Birmans gdzie wcześniej były tylko punkty Seal.

Birmans w końcu przyszedł do Wielkiej Brytanii w 1965 roku, po raz pierwszy brytyjski hodowca widać je na wystawie w Paryżu, a następnie w tym samym roku importowane jeden Punkt Seal i dwa niebieskie punkty. Rasa została uznana tutaj, w 1966 roku, początkowo jako długowłosych zagranicznych, zanim stał się częścią nowej sekcji półdługowłosą w Kot brytyjski fantazji w 1992 roku.

Wygląd

Kot birmański jest duża różnorodność kot z mniej gęstej sierści niż perskim i dłuższy głowy i ciała, i jest to cecha unikalna każdej gamy kolorów wskazał koty, które białych stóp. Przednie łapy mają białe "rękawiczki", które obejmują palce, podczas gdy tylne nogi mają białe "rękawice", które obejmują łapy, zwężający się z tyłu nogi do stawu skokowego.

Do połowy 1960 roku, kiedy po raz pierwszy pojawił Niebieski Birmans, rasa istniała tylko w oryginalnym punkcie Pieczęć koloru, ale hodowcy zainteresowali się eksperymentować z tego samego zakresu kolorów występujących w innych ras, a od 1974 to zaczął być rozpoznawany.

Kot birmański teraz pojawia się w następujących kolorach: seal, niebieski, czekoladowy, liliowy, tabby, czerwony, szylkret i śmietany - dwudziestu różnych kolorach, włączając w permutacji tabby i szylkret punktów. Tak jak w przypadku innych odmian, w tym kolor wskazał Siamese i colourpoint kocięta Birmańskie Persów, rodzą się białe, i mimo, że zaczynają wykazywać oznaki ich punktów koloru w ciągu pierwszych czternaście dni, to nie w pełni rozwijać przez około dwa lata.

Oczy są ciemnoniebieskie, niemal okrągłe, a uszy są średniej wielkości i dobrze rozmieszczone. Birmans mają kryzę poniżej podbródka, choć nie jest to tak widoczne jak w języku perskim, i jest mniej widoczne w lecie oraz młodych kotów.

Temperament

Birmans są spokojny, kochający, ludzie oraz zorientowanego koty, co czyni je idealnymi towarzyszami dla współczesnych właścicieli kotów w taki sam sposób, jak głosi legenda, że ​​były dla starożytnych kapłanów Birmy.

Są cicho mówi wiele, ale mimo konwersacji, i podjąć duże zainteresowanie, co ich ludzkie rodziny robią. To jest łatwe trwających wiele kotów zwykle chętnie dzielą się swoim domu z innymi zwierzętami, i mimo, że nie są tak otwarcie domagają się, jak kilka innych odmian, nadal chcą grać i cieszyć pobierania zabawek, które są rzucane im.

Zdrowie

Chociaż Birmans nie mają poważne problemy zdrowotne związane z ras, istnieje bardzo niewielka szansa, z takiej małej pierwotnej puli genowej, a następnie chowu wsobnego, że wszelkie niedociągnięcia mogą być dziedziczne zaostrzonymi. Jednak tylko bardzo rzadkie schorzenia skóry i układu nerwowego są znane ogólną dla tej rasy, oraz pozyskiwanie zwierzęta renomowanych hodowców powinno pomóc zminimalizować to ryzyko.

W przypadku wszystkich ras kotów, muszą corocznych szczepień przypominających szczepienia przeciwko pospolitych chorób kocich grypy i jelit, a także przeciwko białaczce kotów, jeśli go na zewnątrz, chociaż żyją w pomieszczeniach dość szczęśliwie. Birmański może być długowieczne rasy i UK Birmański Cat Club nagrał kilka kotów tej rasy regularnie żyjących do 16 lat i poza nią, co czyni go jednym nawet do 23!

Pielęgnacja

Nawet pół-długowłosych kotów należy regularnie przygotowywane i birmański nie jest wyjątkiem. Chociaż warstwa nie matt tak łatwo jak w języku perskim, węzłów i splotów, które będą nadal stanowić będzie prawie niemożliwe do usunięcia bez przycinania sierści, chyba, że ​​kot jest szczotkowane i czesane na co dzień.

Oczy i uszy powinny być sprawdzane i utrzymywane w czystości, jeśli to konieczne przy użyciu czystej, wilgotnej szmatki. Oni nie są wybredni (chyba, że ​​wolno nam być) i jeść większość dobrej jakości marek kotów, ale także cieszyć się smakołykami z gotowanego kurczaka, szynki i ser tarty. Jednak mleko krowie prawdopodobnie dać im niestrawność i miskę wody powinna być zawsze dostępna.